رئیس قوه قضاییه: باید برای حفظ منافع ملی تلاش کرد.

رئیس قوه قضاییه: باید برای حفظ منافع ملی تلاش کرد

گروه وکلای آهوپای  – رئیس قوه قضاییه در دوازدهمین گردهمایی مجازی نمایندگان ولی فقیه و ائمه جمعه کشور گفت: باید برای حفظ منافع ملی تلاش کرد.

به گزارش ایرنا از مرکز رسانه قوه قضاییه، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رییسی روز چهارشنبه در این گردهمایی افزود:‌ رابطه دولت با ملت رابطه تعریف شده است و آنچه روابط بین ملت و دولت را رقم می‌زند منافع ملی است

وی ادامه داد: منافع ملی تنها به مرز و بوم و جغرافیا مربوط نمی‌شود و می‌تواند منافع غیر از سرزمین هم جزو منافع محسوب شود.

رییس قوه قضاییه تصریح کرد: امام(ره) منافع ملی و مصالح انسان را با هم پیوند زد و ترکیبی بین ملیت و اسلامیت را رقم زد و نگاه علمای بزرگ و در راس آن امام(ره) این بود که تقابلی بین اسلامیت و ملیت نیست بلکه پیوند این دو می‌تواند نجات بخش جامعه باشد و حفظ دفاع از وطن را در جامعه افزایش دهد.

وی تصریح کرد: امام بزرگوار به نحوی عمل کردند که جمهوریت و اسلامیت، ملیت و اسلامیت، مصالح انسان معاصر با منافع ملی با هم پیوند خورد و سازوکار این پیوند ایجاد شد.

حجت الاسلام والمسلمین رییسی با اشاره به نقش حضرت امام (ره) در برقرار کردن پیوند میان منافع ملی و مصالح انسان، عنوان کرد: منافع ملی و مصالح انسان نه تنها تقابلی با هم ندارند بلکه در هم آمیخته هستند و هنر بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی این بود که ملیت و اسلامیت را با هم ترکیب کرد.

رییس قوه قضاییه با اشاره به تلاش‌هایی که برای فاصله انداختن میان ملیت و اسلامیت انجام می‌شد، به توانایی امام خمینی (ره) در پیوند برقرار کردن میان این دو عنصر مهم اشاره کرد و گفت: بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ثابت کردند که ترکیب ملیت و اسلامیت می‌تواند برای جامعه گره‌گشا باشد.

رییسی با اشاره به نقش ترکیب اسلامیت و ملیت در ساختارسازی نظریه ولایت فقیه و حکومت اسلامی، بیان داشت: حرکت رو به جلو، پویایی، پیشرفت و مشخص کردن یک مقصد برای امت، از ویژگی‌های بارز نظریه ولایت فقیه و حکومت اسلامی هستند.

رییس قوه قضاییه با اشاره به نقش علما و فرهیختگان در تحکیم رابطه میان امام و امت، عنوان کرد: در سال‌های ۴۱ و ۴۲ این علما و فرهیختگان بودند که توانستند رابطه میان امام و امت را برقرار کرده و آن را تحکیم ببخشند.

حجت الاسلام والمسلمین رییسی با بیان اینکه محوری‌ترین نکته در برقراری عدالت اقتصادی، قضایی، انفسی و آفاقی، آن است که مردم اقامه قسط کنند، تاکید کرد: وقتی که هدایت در جامعه به درستی صورت بگیرد، این خود جامعه است که اقامه قسط می‌کند.

 

گروه وکلای آهوپای، با ده ها سال سابقه در وکالت ، سعی دارد که این حرفه را بیش از پیش از طریق فضای اینترنتی برای مردم ملموس سازد. ارائه مشاوره های آنلاین، تلفنی و حضوری و همچنین ارائه پکیج های وکالتی ؛ من جمله وکالت طلاق – وکالت حضانت و…. به مخاطبین عزیز کمک می کند تا با درایت بیشتر وکیل خود را انتخاب و راهبری کنند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *