وکالت اتهامات و جرایم خانه فساد

برپایی مراکز فساد و فحشا به عنوان یکی از سودآورترین درامدهای غیرقانونی و غیراخلاقی در سراسر دنیا محسوب می‌شود.
در کشور ما جرم دایرکردن مراکز فساد شامل؛ تاسیس و یا اداره محلی است که در آن فساد و فحشا انجام می‌شود.
البته تعریف واژه فساد برخلاف واژه فحشا در ماده ۶۳۹ قانون مجازات اسلامی دارای ابهاماتی می‌باشد.
در این تعریف فساد به هر عمل خلاف قانون اطلاق می شود و از طرفی فحشا به زنا اشاره دارد.

با توجه به این نکته در قانون اساسی، می‌بایست فساد و فحشا را در این جرم متفاوت دانست.
به شکل دقیق تر فحشا به زنا و فساد بر سایر اعمال ضد عفت و اخلاق شرعی و حسنه مثل لواط، مساحقه، تفخیذ، نمایش و فروش مطالب مستهجن و …. اشاره دارد.

وکالت جرایم خانه فساد و فحشا

خلاصه:
با توجه به مطالب فوق و طبق ماده ۶۳۹ قانون مجازات اسلامی باید گفت فساد و فحشا مربوط به مفاسد اخلاقی است و تشخیص اینکه کدام یک حقیقت دارد تا بر مبنای آن حکم صادر شود بر عهده دادگاه می‌باشد.
با این وجود می‌توان گفت، تاسیس و اداره هر محلی که در آن شرایط و امکانات انجام و گسترش اعمال ضد عفت و اخلاق عمومی فراهم باشد جز جزایم و مسائل مربوط به خانه فساد می‌باشد.

مجرمان جرایم خانه فساد و فحشا

 

ـ کسی که مراکز فساد و یا فحشاء را تاسیس و یا اداره کند.
ـ کسی که مردم را به فساد و یا فحشاء تشویق نموده یا موجبات آن را فراهم نماید.

ارکان جرایم برپایی خانه فساد و فحشا

جرم برپایی خانه فساد و فحشا از دو رکن اصلی تشکیل شده است:

رکن مادی جرم برپایی خانه فساد، تاسیس و اداره محلی است که در آن فساد و فحشا ترویج و یا انجام می‌شود. هر کسی در چنین محلی در اداره آن نقش داشته باشد مجرم محسوب و محکوم به مجازات طبق نظر دادگاه می‌باشد.

رکن معنوی این جرم شامل سوء نیت عام برای ترویج اعمال ضد عفت و اخلاق اسلامی و اجتماعی می‌باشد. وجود فعل «دایر نماید» و «اداره نماید» از ضروریات وجود عمد در رکن معنوی این جرم می باشد.

 

مجازات و حکم جرایم خانه فساد و فحشا

افرادی که به جرم دایر کردن و یا اداره مراکز فساد و فحشا دستگیر و تحویل قانون می وند از ده تا صد هزار ریال جریمه شده و به یک تا ۱۰ سال حبس طبق نظر دادگاه محکوم میشوند.
مراکزی که این دست از اعمال مخالف عفت عمومی را در جامعه گسترش می‌دهند نیز به دستور دادگاه اسلامی پلمپ خواهند شد. بعد از اجرای این حکم، دایر کننده و یا موسس دیگر حق ندارد در این محل به کسب و کار بپردازد.

لازم به ذکر است که جرم دایر کردن مرکز فساد و فحشا، جرمی است که نیاز به تکرار فعل دارد به نحوی که به عنوان خانه فساد و فحشا یا همان خانه عفاف شناخته شود.
از سوی دیگر این جرم به صورت مستقل جرم انگاری شده و همکاری در حد زنا و یا مانند آن نیست.لذا برخلاف معاونت در جرایم حدی که قابل تعلیق نیست، این جرم قابل تعلیق است.

 

باید توجه داشت ارتکاب هر یک از دو جرم دایرکردن خانه فساد و اشاعه آن، مجازات جداگانه دارد. اما آن گاه این دو در کنار هم و یا همراه یکدیگر واقع شوند، چون ماهیتی یکسان دارند، به موجب ماده ۴۷ قانون مجازات اسلامی ارتکاب آن‌ها موجب تشدید مجازات می‌شود.
البته لازم به ذکر است که در حقیقت کسی که مرتکب جرم دایر کردن و اداره مرکز فحشا می‌باشد افراد را به ارتکاب جرم نیز تشویق کرده و اگر کسی فقط مرتکب تشویق به فساد و فحشا شود از طرف دادگاه به مجازات غیر مشدد محکوم خواهد شد.

صرف حضور در خانه فساد، مصداق جرم ارتکاب فعل حرام است.

 

سه سوال مهم در مورد جرم برپایی خانه فساد و فحشا

 
 

سؤال اول: مجازات اجاره دادن و تحصیل مال در مورد هرچیزی که عفت واخلاق اسلامی و عمومی را خدشه دار کند چیست؟

 

 

پاسخ : طبق پاسخ وکیل جرایم مربوط به خانه فساد و براساس ماده ۶۴۰ قانون مجازات اسلامی، ۳ ماه تا ۱ سال حبس و جزای نقدی را دربرمی گیرد.

 

 

سؤال دوم: مجازات ارتکاب هرگونه عملی که برای معرفی آثار سمعی و بصری غیر مجاز چیست؟

 

پاسخ : طبق پاسخ وکلای جرایم خانه فساد و فحشا و براساس ماده ۱ قانون نحوه مجازات اشخاص برای فعالیت های غیر مجاز، جریمه نقدی است.

 

 

سؤال سوم: مجازات جرایمی چون زنا، لواط، تفخیذ و مساحقه چیست؟

 

پاسخ : طبق پاسخ وکیل جرایم مربوط به خانه فساد و براساس ماده ۲۳۲ قانون مجازات اسلامی حدود، مجازات این جرم ۳۱ تا ۷۴ ضربه شلاق تعریزی است.

وکالت جرایم خانه فساد در تهران

وکالت جرایم خانه فساد در تهران

ما در گروه وکلای آهوپای با داشتن مجرب ترین وکلای پایه یک دادگستری در حوزه وکالت خانه فساد و جرایم کیفری، آماده بررسی پرونده ها و ارائه مشاوره به شما عزیزان در جهت احقاق حق شما هستیم.


شما می‌توانید پس از پرکردن فرم از طریق لینک زیر از مشاوره ما بهره مند شده و سوالات و ابهامات خود را در ارتباط با جرایم مربوط به مفاسد اخلاقی، خانه فساد، روابط نامشروع، تجاوز به عنف و… بپرسید.


وکلای مجرب آهوپای با تکیه بر دانش حقوقی و تجربه چند ساله در حوزه جرایم کیفری آماده خدمت رسانی به شما در جهت تفهیم پرونده، ارائه مشاوره حقوقی، بررسی و جمع آوری اسناد و مدارک و… هستند. 

برای این مهم شما می‌توانید از طریق لینک زیر با ما به صورت رایگان ارتباط برقرار کنید.

وکالت جرایم خانه فساد