وکالت مواد مخدر

مواد مخدر، هر ماده خالص یا ترکیب شده ای می‌باشد که موجب اعتیاد و وابستگی افراد شده و جدا از آن بر سیستم عصبی و سایر سیستم های بدن وی تاثیر می‌گذارد.

 

با توجه به آثار سو مصرف مواد مخدر بر فرد، خانواده و جامعه می‌توان گفت در اغلب کشورها تولید، نگهداری، پخش و فروش موارد مخدر خلاف قانون بوده و جرم نگاری می‌شود.

 مواد مخدر خود به دو دسته مواد مخدر سنتی و صنعتی تقسیم می‌شود. مواد مخدر سنتی از قدیم کشت و مصرف می‌شدند و از تجزیه و ترکیب آن‌ها مواد مخدرهای متفاوتی بدست می‌آید.

مواد مخدر صنعتی در آزمایشگاه‌ها با استفاده از مواد مخدر سنتی و ترکیبات شیمیایی خاص تولید  می شوند.

 

از آنجایی که قدرت تخریب و شدت اعتیاد مواد مخدر صنعتی بسیار جبران ناپذیر و بیشتر از مواد مخدر سنتی است، به همین منظور مجازات تولید، حمل، نگهداری و فروش مواد مخدر صنعتی بسیار سنگین تر می باشد.

 
وکیل مواد مخدر

طبق قانون، اعتیاد به مواد مخدر جرم محسوب شده و هرکس مواد مخدر غیر دارویی مصرف کند، مجازات می شود.

تخفیف مجرمان موارد مخدر

ـ عدم داشتن سو پیشینه
 نداشتن سابقه، طبق قانون مواد مخدر می تواند از عوامل تخفیف مجازات برای مجرمین مواد مخدر محسوب شود.

ـ وجود انگیزه شرافت مندانه
داشتن انگیزه شرافت مندانه باعث تخفیف در جرایم مواد مخدر و همچنین تمام جرایم می باشد که البته تشخیص آن به عهده دادگاه است.

ـ همکاری با مقام قضایی
به صورت کلی همکاری با پلیس و مقام قضایی به منظور کشف آثار جرم و یا سایر مجرمین در تمامی جرایم به عنوان یک تخفیف لحاظ می‌شود.

تشدید مجازات مجرمان مواد مخدر

 

ـ تشکیل باند برای تولید، حمل و نگهداری مواد مخدر

 

 

 

ـ سوء استفاده از کودکان و مجانین برای حمل، جاساز و فروش موادمخدر

 

 

 

ـ حمل سلاح برای پیش برد اهداف

مجازات مواد مخدر 

طبق ماده ۲۸ قانون مبارزه با مواد مخدر مصوب سال۱۳۶۷ و اصلاحی مصوب سال ۱۳۷۶ و ۱۳۸۹ از اصطلاح قاچاق استفاده كرده است اما با در نظر گرفتن تعریفی كه از جرم قاچاق در حقوق داخلی وجود دارد، در صورتی که بخواهیم به صورت كلی این نوع جرایم را تعریف كنیم، باید بگوییم كه وارد كردن، صادر كردن، ساخت، تولید، ارسال، خرید، فروش، عرضه برای فروش، توزیع، حمل، نگهداری، استفاده از مواد مخدر، كشت آنها و اعتیاد به موادمخدر همه در مفهوم جرایم ناشی از مواد مخدر قرار می‌گیرند.

حبس های طولانی مدت و اعدام از جمله مجازات هایی است که برای مجرمین مواد مخدر صادر می‌شود. به علت اهمیت بالای تولید، خرید، فروش و حمل این مواد، دادگاه ویژه ای به نام دادگاه انقلاب به پرونده مواد مخدر رسیدگی می کند.

برای اطلاع از مجازات مواد مخدر با توجه به نوع ماده، مقدار ماده، سابقه و… با ما از طریق لینک انتهای این صفحه تماس حاصل بفرمایید.

بهترین وکلا در زمینه جرایم مواد مخدر وکلای مواد مخدر می باشند

جرایم مربوط به مواد مخدر

۱ـ جرم واردکردن انواع مواد مخدر و روان‌گردان با هر وسیله‌ای از خارج از کشور به داخل کشور جرم می‌باشد.

۲ـ جرم ارسال مواد مخدر و روان‌گردان از نقطه‌ای به نقطه دیگرجرم می‌باشد، مانند پست کردن مواد مخدر در داخل کشور

۳ـ جرم صادر کردن مواد مخدر و روان‌گردان به معنی خارج کردن مواد مخدر از مرزهای زمینی، دریایی و هوایی کشور

این موارد می‌تواند یه صورت مستقیم و یا با واسطه باشد.

۴ـ جرایم تولید یا ساخت انواع مواد مخدر و روان‌گردان که به عنوان یک رشته عملیات و اقدامات لازم برای آماده کردن مواد مخدر قلمداد می‌شود.

۵ ـ جرم نگهداری یا اخفا مواد مخدر به معنی در اختیار داشتن ماده مخدر خواه نزد خود و یا در مکانی دیگر

۶ ـ جرم خرید و فروش مواد مخدر و روان‌گردان به معنی پرداخت یا دریافت وجه و مال برای انتقال تصرف یا گرفتن مواد مخدر به شخصی دیگر

بنابراین اگر کسی مواد مخدری را به‌قصد فروش و برای پیدا کردن مشتری نگهداری کند، اقدام او مادام که مواد مخدر را به دیگری منتقل نکرده است، فروش نخواهد بود.

وکیل جرایم مواد مخدر
وکالت پرونده های مواد مخدر

۷ـ جرم در معرض فروش قرار دادن مواد مخدر و روان‌گردان به معنی آنکه متهم، مواد مخدر را برای فروش به دیگران عرضه می‌کند، بنابراین یک مرحله فراتر از نگهداری و یک مرحله پایین‌تر از فروش قرار می‌گیرد.

 

۸ـ جرم توزیع مواد مخدر و روان‌گردان به این معنی که اگر شخص، مواد مخدر را به دیگران منتقل کند و در مقابل وجهی دریافت کند، عمل وی فروش خواهد بود در غیر این صورت توزیع نامیده می‌شود.

 

۹ـ جرم واردکردن مواد مخدر به محل نگهداری معتادان که  منظور قانون‌گذار از واردکردن مواد، ورود آن به داخل زندان، بازداشتگاه، اردوگاه بازپروری و … می‌باشد.

 

۱۰ـ جرم استعمال مواد مخدر و اعتیاد به آن که منظور از استعمال مواد مخدر، هرگونه عملی است که منتهی به ورود مواد مخدر به بدن می‌شود.

فعالیت های وکلای مواد مخدر آهوپای

ارائه مشاوره تخصصی در زمینه مواد مخدر
بررسی پرونده و شکایات و همچنین اعلام نظر در قالب پیشبینی رای قاضی
همراهی با موکل و دفاع تخصصی از دادسرا تا اجرای حکم
درخواست پیگیری و عفو
تبدیل و تقلیل وثیقه های ملکی
درخواست تبدیل بازداشت موقت به وثیقه
اعتراض و پیگیری مصادره اموال و املاک
واخواهی، تجدید نظر و اعاده دادرسی در آراء موجود

تلاش برای اثبات بی گناهی افراد بی سابقه
تلاش در کاهش مجازات حبس
تلاش در کاهش مجازات نقدی
تلاش در گرفتن حکم تعلیق مجازات و همچنین اجرای حکم
تلاش برای قبولی در دیوان عالی کشور در مرحله اعاده دادرسی
تلاش برای تبرئه متهم در مرحله فرجام خواهی
اخذ حکم آزادی مشروط و …

وکیل مواد مخدر

وکلای  مواد مخدر گروه آهوپای علاوه بر اشراف بر کلیه قوانین مربوط به جرایم مواد مخدر در کشور مثل قوانین تولید، حمل، توزیع و مصرف مواد مخدر ازتجربه بالایی در بررسی پرونده و یافتن راه موثر برای دفاع از متهمان برای تبرئه و تخفیف مجازات متهمان برخوردار است.

 

وکالت مواد مخدر بخاطر پیچیدگی‌ها و ضوابط ذکر شده در قانون از پیچیدگی های فراوانی برخوردار است، برای همین به شما توصیه می‌شود حتما در این وموارد به وکلای پایه یک دادگستری که در زمینه مواد مخدر تبحر دارند مراجعه فرمایید.

وکیل پرونده های مواد مخدر با تکیه بر علم حقوق، مواد قانون، تجربه و تسلط به علوم روانشناسی و فن مذاکره می تواند در دادگاه های بدوی تا اجرای حکم شما را همراهی کرده و بیشترین عفو و تقیلیل مجازات را برای موکل اخذ کند.

 

برای این مهم، شما می‌توانید برای مشاوره رایگان با وکلای مواد مخدر آهوپای از لینک زیر استفاده کنید

وکیل مواد مخدر تهران